یخچال ایستاده دو درب

یخچال ایستاده دو درب

راهنمای انتخاب یخچال ایستاده دو درب

یخچال ایستاده دو درب محصولی صنعتی است و کاربرد عمده آن در فروشگاه ها و مغازه های عرضه کننده مواد فساد پذیر است. این نوع یخچال ها با اولین یخچال دست ساز بشر که در سال ۱۷۴۸ میلادی رو نمایی شد و ساختار بسیار ساده ای داشت، تفاوت های عمده ای دارد. یخچال هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند، هم از نظر ظاهری و هم نوع عملکرد، دنیای ناشناخته جدیدی را پیش روی بشریت باز نموده اند که احتمالا الیور ایوانس معروف به پدر یخچال در ایام حیات خویش هیچگاه تصوری از آن نداشته است.

یخچال ایستاده دو درب یکی از انواع پرکاربرد یخچال های صنعتی مورد استفاده در فروشگاه ها است. این محصول ظاهر شکیلی داشته و علی رغم فضای کمی که اشغال می کند، مواد غذایی زیادی را نگهداری می کند.

یخچال های دو درب در سایزهای مختلف

انواع یخچال ایستاده دو درب

یخچال های ایستاده به طور کلی دارای انواع یک درب، دو درب، چهار درب و شش درب می باشند. وجه اشتراک کلیه این یخچال ها در ارتفاع دو متری در نظر گرفته شده برای آن ها است.

انواع یخچال های ایستاده دو درب نیز خود شامل دسته بندی هایی می گردد. مصرف کنندگان بنا به شرایط موجود و نیاز خود می توانند یکی از انواع ۶۰، ۷۰، ۱۱۵، ۱۲۰ و یا ۱۵۰ سانتی متری این محصول را انتخاب نمایند.

در یخچال ایستاده دو درب ۶۰ سانتی متری، دو درب در بخش بالا و پایین محصول قرار دارند و در هر قسمت، تعداد طبقات بسته به نظر مصرف کننده قابل تغییر می باشد. در نوع ۷۰ سانتی نیز جهت قرار گیری درب ها عمودی است و تفاوت این مدل با نوع قبلی، صرفا در اندازه عرضی یخچال است. در سایر انواع یخچال های دو درب ایستاده، درب ها در کنار هم قرار دارند.

ویژگی های یخچال ایستاده دو درب

جنس بدنه یخچال های دو درب ایستاده، استیل ضد زنگ و یا گالوانیزه است.

یخچال های ایستاده دارای ویژگی های مشترکی در نوع متریال به کار رفته در ساخت و نوع سیستم سرمایش تعبیه شده بر روی آن ها هستند. در تمام انواع یخچال ایستاده دو درب، عایق بندی محصول با استفاده از تزریق فوم مخصوص پلی یورتان صورت می گیرد تا از اتلاف انرژی و هدر رفت سرمای تولید شده جلوگیری شود. موتور نصب شده بر روی یخچال های صنعتی دو درب دارای قدرت ۲/۱ می باشد و سیستم سرمایشی در دو نوع نوفراست و رادیات قابل گزینش توسط مصرف کنندگان می باشد.

جنس بدنه یخچال ایستاده دو درب، استیل و یا گالوانیزه بوده و شیشه ها در این نوع محصولات، سکوریت بسیار مقاوم و نشکن هستند. نور پردازی با استفاده از LED باعث نمایش شفاف محتویات داخل یخچال و دسترسی آسان به اجناس موجود در آن می گردد.

راهنمای انتخاب یخچال ایستاده دو درب

انتخاب گزینه درست از میان انواع یخچال ایستاده دو درب کارایی حداکثری را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به انواع گوناگون یخچال دو درب ایستاده صنعتی، انتخاب بهترین گزینه برای هر موقعیتی، نیازمند بررسی است. به علاوه برخی از نکات بدون در نظر گرفتن شرایط منحصر به فرد، همواره صحت دارند. به عنوان مثال یخچال ایستاده ای که کمپرسور آن در قسمت بالای آن نصب شده است، عملکرد بهتری در مقایسه با انواعی که کمپرسور آن ها در بخش پایینی آن قرار گرفته است، دارند. این مشخصه سبب بالا رفتن کیفیت این محصولات و طول عمر آن ها می گردد.

رده انرژی یخچال ایستاده دو درب، عامل دیگری است که در زمان خرید محصول باید مورد توجه قرار گیرد. انتخاب مدل های کم مصرف تر در زمان خرید منجر به صرف مبالغ بیشتر می گردد؛ اما در دراز مدت با صرف انرژی در رنج نرمال، سبب بازگشت هزینه اضافه می گردد.

برخی از مصرف کنندگان نیازمند جابه جایی مکرر یخچال هستند که با توجه به وزن بالای یخچال ها، این کار دشوار است. این گروه لازم است انواع یخچال های چرخ دار را خریداری نمایند تا در هنگام تغییر مکان با مشکلات کمتری رو به رو گردند.

ابعاد فضای در اختیار، عامل مهم دیگری است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد و نوعی از یخچال ایستاده ویترینی دو درب برای خرید انتخاب شود که از نظر اندازه در تناسب کامل با محیط مورد نظر باشد.

یخچال های صنعتی کاربرد زیادی در کسب و کارهای مرتبط با صنایع غذایی دارند.

کاربرد یخچال های صنعتی

یخچال های صنعتی لازمه بسیاری از کسب و کارهایی است که عرضه کننده مواد غذایی هستند. از این رو، این محصولات در اکثر فروشگاه ها حضور دارند. امروزه تصور فروشگاهی که عاری از وجود یخچال ها باشد، غیر ممکن است. قنادی، قصابی، لبنیاتی و بسیاری از مشاغل دیگر، نیاز مبرم به استفاده از یخچال ایستاده دو درب یا سایر انواع یخچال ها دارند.

جمع بندی و نتیجه گیری

یخچال های صنعتی کاربرد گسترده ای در کسب و کارهای عرضه مواد غذایی فاسد شدنی دارند. این یخچال ها به تناسب نیاز مصرف کنندگان در انواع گوناگونی عرضه می شوند. یخچال های ایستاده تک درب، دو درب، چهار درب و شش درب انواعی از این محصول هستند که در فروشگاه ها و مغازه ها رویت می شوند. یخچال ایستاده دو درب نیز به درخواست مصرف کنندگان در انواع ۶۰، ۷۰، ۱۱۵، ۱۲۰ و ۱۵۰ طراحی و تولید می گردند.

متریال به کار رفته در ساخت این محصول استیل ضد زنگ، ورق گالوانیزه و شیشه های سکوریت مقاوم و نشکن است. سیستم سرمایشی قابل مونتاژ بر روی این یخچال ها نوافراست و رادیات است که به تناسب درخواست مصرف کننده نصب می گردد.

انواعی از یخچال های ایستاده که کمپرسور آن ها در بخش بالایی محصول نصب شده است، کارایی و کیفیت بهتری نسبت به سایر مدل ها دارند. یخچال های چرخ دار برای افرادی که نیازمند جا به جا کردن آن هستند، گزینه های بهتر و ایده آل تری می باشند. لازم است در انتخاب یخچال ایستاده دو درب به ابعاد محیط قرار گیری آن دقت شود و انواعی از این محصولات گزینش گردند که با محل مورد نظر همخوانی داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *