فریزر صنعتی

فریزر صنعتی مانند یخچال های صنعتی در رستوران‌ها ، کافی شاپ ها ، فست فود ها ، سوپر مارکت و آشپزخانه های صنعتی و هتل ها جهت نگهداری و حفاظت مواد غذایی کاربرد دارند. فریزر صنعتی برای آشپزخانه های صنعتی لازم و ضروری است و اندازه ها و انواع مختلف طراحی شده

یخچال و فریزرهای صنعتی تازگی مواد غذایی را حفظ می کنند و به طعم و بافت آن آسیبی نمی زنند و مواد غذایی را برای مدت طولانی نگهداری می کنند و با توجه به انواع و اقسام و اندازه های برای آشپزخانه های صنعتی لازم هست. در ادامه به تعریف فریزرهای صنعتی می پردازیم

a

کاربرد و مکانیسم فریزر صنعتی مثل یخچال صنعتی هست و تفاوت آنها تنها در ترموستات آنهاست که در دمای پایین تری طراحی شده است. به این دستگاه اصطلاحا یخچال زیر صفر نیز گفته می شود. فریزرهای صنعتی از الزامات مورد نیاز هتل ها و رستوران ها و لبنیاتی و سوپر مارکت و فروشگاههای زنجیره ای و قصابی ها کاربرد دارد و مواد غذایی منجمد مثل گوشت و مرغ و ماهی و بستنی و لوبیا سبز و باقالی و به طور کل صیفی جات را تازه و سالم نگه می دارد بدون آنکه در طعم و بافت آنها تغییری ایجاد شود.

دمای این دستگاه تا حتی کمتر از منفی بیست درجه ۲۰_ طراحی شده است تا بتواند مواد غذایی را به مدت طولانی منجمد نگه دارد. درون این دستگاه توصیه می شود که از گاز مبردی استفاده بشود به دلیل اینکه مثل گاز فردیون به نسبت گازهای دیگر از دمای تبخیر پایین تری برخوردار هست‌. نکته بسیار مهم اینکه دمای فریزرها بایستی طوری تنظیم شوند که کمتر از منهای ۱۴ درجه باشند که به مواد غذایی آسیب وارد نشود. بهترین دما برای نگهداری مواد غذایی در فریزرهای صنعتی از منفی ۱۴ درجه تا منفی ۲۵ درجه سانتی گراد هست.

انواع فریزر صنعتی

فریزرهای صنعتی همچون یخچال های صنعتی با توجه به فضای کاری و همچنین حجم مواد غذایی که در آن قرار می گیرد انتخاب می شوند و انواع و اقسام مختلفی دارند و از مهمترین تجهیزات در آشپزخانه های صنعتی به شمار می آیند که از آن جهت حفظ مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن دارند استفاده می شود. در ادامه به انواع فریزرهای صنعتی جهت شناخت مشتریان محترم و انتخاب یک فریزر صنعتی متناسب نیاز آنها می پردازیم:

فریزر صنعتی ایستاده

این نوع در نگهداری مواد غذایی همچون گوشت و مرغ و ماهی و … استفاده می شود و در هتل ها و رستوران و فست فود و قصابی و قنادی و فروشگاههای زنجیره ای و … آن را می بینید و مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلفی دارند که بیشترین نوع مورد استفاده آن تک درب و دو درب و سه درب هست و البته این نوع در انواع چهار درب و شش درب نیز طراحی شده و ساخته می شوند. این نوع فریزر در ابعاد و مدل های مختلف متناسب نیاز مشتری طراحی و تولید می شوند و مشتری به راحتی و بی هیچ محدودیتی می تواند آنچه مد نظر و مورد نیازش هست را انتخاب کند

همچنین این دستگاه عمر طولانی دارد و دارای مقاومت بالایی هست.

فریزر صنعتی صندوقی

این دستگاه در فست فودها، فروشگاههای زنجیره ای ، سوپر مارکت و هایپرمارکت و رستوران ها و بستنی فروشی ها کاربرد دارد و در انواع ۲ درب و ۴ درب و ۶ درب طراحی و تولید شده اند و در آنها یا شیشه ای ( شیشه ای محدب و یا شیشه ای صاف ) می باشد و با از جنس استیل ساخته شده است که مشتری محترم می تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود از انواع دو درب و چهار درب و ۶ درب و همچنین شیشه یا استیل انتخاب کند. این نوع فریزر به دلیل اینکه جای کمی اشغال می کند و مناسب مغازه های کوچک هست مشتری زیادی دارد و بسیار مورد توجه مغازه داران هست.

نکات مهمی که در خرید فریزر های صنعتی باید مورد توجه قرار داد:

قدرت کمپرسور در کارآیی یخچال و فریزرهای صنعتی و طول عمر آنها بسیار مهم هست و کارایی آن ها را بالا میبرد
ابعاد و مدل یخچال و فریزر صنعتی که با توجه به وسعت و کوچکی و بزرگی مکان مورد استفاده و میزان مواد غذایی که قرار است در آن نگهداری شود تعیین می شود. جهت یک انتخاب مناسب تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاورین مرکز برای انتخابی درست و بهینه کمک بگیرید.
برچسب میزان مصرف انرژی نیز نکته مهم دیگر هست زیرا هر چه انرژی بیشتری مصرف شود برای شما هزینه بیشتری در بر خواهد داشت و جهت کنترل انرژی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و به‌ طبع آن هزینه های بالا از برچسب میزان انرژی استفاده نمایید.

فریزر میزکار

قطعات فریزرهای صنعتی

کمپرسور: که از دو قسمت مکانیکی و الکتریکی ساخته شده است.
کندانسور: خنک سازی سیال عامل توسط این قطعه صورت می گیرد که بخار را به مایع تبدیل می کند. گاز فریون توسط این قطعه فشرده شده وخنک می شود و به مایع تبدیل می شود.

کمپرسور در یخچال و فریزر صنعتی، گاز فریون را در کانال اپراتور فشرده کرده و به گردش می اندازد. که در نتیجه این عملکرد و ویژگی گار فریون اپراتور این دستگاه خنک می شود. به عبارت درست تر کمپرسور فریزر صنعتی وظیفه اش فشرده کردن گاز فریون هست. و طی این روند در کندانسور گاز داغ، گرمایش را از دست می دهد و بعد به مایع تبدیل می شود و در نهایت در قسمت اپراتور مایع مبرد منبسط می شود. و با تغییر حالت صورت گرفته از حالت مایع به گاز، گرمای داخل فریزر صنعتی تخلیه می شود و گرمای آن را در قسمت کندانسور بیرون می دهد . در نتیجه باعث خنک شدن فریزر صنعتی می‌شود.

برای ثبت سفارش و خرید یخچال های قنادی شما میتوانید با ما با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۹۴۴۵ تماس حاصل فرمایید.