۶ نکته برای تعمیر شوک فریزر

ما برای تعمیر شوک فریزر خود باید نکات بسیاری را مد نظر داشته باشید. این دستگاه یک دستگاه کاربردی می باشد که بروز مشکل در آن می تواند در کار شما اختلال ایجاد کند. به همین خاطر، تعمیر درست و نگهداری اصولی تمام دستگاه هایی که با آن ها کار می کنید، باید در اولویت شما قرار بگیرد. با آشنایی با این نکات طلایی، شما می توانید در کم ترین زمان ممکن، ایراد را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کنید.

  • ابتدا اصول نگهداری از آن را یاد بگیرید.

پیش از اینکه شما اطلاعات لازم در مورد تعمیر شوک فریزر را بدانید، باید یاد بگیرید تا چگونه از تعمیر آن جلوگیری کنید. حتما شنیده اید که می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. در اینجا نیز، یادگیری اصول نگهداری بهتر از اصول تعمیر است.یکی از نکات مهم که از تعمیرات جلوگیری می کند، بحث برق کشی می باشد. در بسیاری از محیط ها این دستگاه ها به دلیل برق کشی غیراستاندارد محیطی، با شوک های الکتریکی مواجه می شوند و در نهایت باعث خرابی فریزر شما می شود.

در بسیاری از موارد تعمیر شوک فریزر به دلیل مشکلاتی است که نشات گرفته از محیط اطراف است. برای مثال، مسئله برق کشی نامناسب باعث می شود تا جریان برق در قطعات به صورت نامتوازن جریان داشته باشد و به آن ها فشار بیاید. حتی باز و بسته کردن مرتب و محکم درب دستگاه نیز باعث خروج هوا می شود. در نتیجه باید انرژی مضاعفی صرف جبران آن انرژی از دست رفته شود. به طور کلی، همین نکات کوچک در استفاده، شما را از تعمیر شوک فریزر بی نیاز می کند.توجه کنید که هر مدل از این دستگاه، نیاز به رعایت نکات منحصر به فردی با توجه نقاط ضعف مدل مورد نظر دارد. به همین دلیل می توانید از کاتالوگ های راهنما و یا نظر متخصصین فروش و نصب استفاده کنید. سعی کنید در زمان خرید، تمام این نکات را از کارشناسان مربوطه بپرسید تا نیاز به تعمیر شوک فریزر نداشته باشید

  •  همیشه بودجه مشخصی را برای تعمیر شوک فریزر کنار بگذارید.

همانطور که در بالا گفته شد، در وهله اول شما باید از تعمیر آن جلوگیری کنید. با وجود این جلوگیری، همچنان ممکن است به هر دلیلی برای دستگاه شما مشکلاتی ایجاد شود. به همین دلیل، همیشه مقداری از بودجه خود را برای تعمیر شوک فریزر در مواقع ضروری کنار بگذارید.  از آنجا که این دستگاه ها برای خنک کردن مواد غذایی ضروری هستند، از کار افتادن آن ها می تواند خسارت بزرگی به شما وارد کند.

  • از متخصصان دارای گواهی رسمی استفاده کنید.

این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که بودجه تعمیرات متفاوت است. عواملی مانند دلیل خرابی، مدل دستگاه، تعداد دستگاه‌ ها و غیره در هزینه تعمیر شوک فریزر تاثیرگذار هستند. برای مثال، ممکن است دلیل خرابی از کار افتادن یکی از قطعات کلیدی دستگاه باشد. در این صورت، علاوه بر هزینه تعمیرکار و جا به جایی دستگاه، باید هزینه ای بابت خرید قطعه مورد نیاز پرداخت کنید.  با توجه به این مسائل، بودجه خود را با قیمت های روز بازار هماهنگ کنید.

دستگاه های شوک فریز، دستگاه هایی چند کاره هستند که می توانند با توجه به تنظیمات دستی که شما برای آن ها تعیین می کنید، وظایف خود را انجام دهند. با توجه به این مسئله، افراد غیر متخصص و تعمیرکارهایی که به طور تخصصی در این حوزه آموزش ندیده اند، نمی توانند به تعمیر شوک فریزر بپردازند.

عده بسیاری از افراد برای کاهش هزینه ها، از تعمیرکارهای غیر رسمی استفاده می کنند. این مسئله شاید در کوتاه مدت باعث صرفه جویی در هزینه ها شود اما در بلند مدت ممکن است آثار مخربی داشته باشد. عدم تخصص در تعمیر شوک فریزر در بلند مدت باعث فشار به قطعات آن می شود. شاید شما فکر کنید که مشکل حل شده است اما این در ظاهر خواهد بود و در عمق کار، خرابی چندین برابر شده است.

سعی کنید از تعمیرکارهای رسمی شرکت استفاده کنید. اگر دستگاه شما گارانتی پس از فروش داشته باشد، به نفع شماست اما اگر نداشت نیز همچنان با شرکت رسمی محصول تماس حاصل فرمایید. تنها در صورتی از تعمیرکاران غیررسمی استفاده کنید که تخصص و مهارت آن ها در تعمیر شوک فریزر ثابت شده باشد

تعمیرکار شوک فریزر

  • سلامتی و ایمنی را در محیط کار اولویت قرار دهید.

اگر شوک فریزر شما کوچک ترین نشانه ای از خرابی دارد، حتما با کارشناسان تعمیر تماس حاصل فرمایید. بی اعتنایی به مشکلات این دستگاه باعث به خطر افتادن ایمنی در محیط کار می شود. از آنجا که این دستگاه وظیفه خنک نگه داشتن و کاهش دما را دارد، ممکن است بی اعتنایی شما باعث فاسد شدن این مواد شود.

به دلیل سهل انگاری نیز ممکن است از این مواد غذایی استفاده شود و سلامت جمعی در خطر افتد. به سادگی، یک بی اعتنایی می تواند زنجیره غیر قابل جبرانی از حوادث را به وجود آورد. تعمیر شوک فریزر باعث می شود تا سلامت و ایمنی جمعی تضمین شود.

  • از سیستم تامین نیروی خود مطمئن شوید.

از آنجا که شما در حال نگهداری مواد غذایی در این فریزر هستید، باید از تامین نیروی آن اطمینان حاصل کنید. برای مثال، اگر در منطقه مورد نظر قطع شدن برق رایج است، از نیروی پشتیبان استفاده کنید. این تامین نیرو می تواند به کمک موتورهای برق پشتیبان باشد. به خصوص اگر قرار است برای مدتی نباشید و احتمال می دهید در مدت غیبت شما قطعی برق اتفاق بیفتد، حتما این مسئله را مد نظر داشته باشید.

قطع شدن مستمر سیستم تامین نیرو باعث نیاز به تعمیر شوک فریزر می شود. همچنین جدای از مسئله تعمیر، سلامت و وضعیت مواد غذایی شما نیز با ریسک بزرگی مواجه خواهد شد.

  • عدم استفاده درست خود را خرابی دستگاه تلقی نکنید.

در بعضی از موارد، شوک فریزر اصلا خراب نیست و این تنها گمانِ استفاده کننده است. وقتی که کارکنان یک مجموعه که از این دستگاه استفاده می کنند، نحوه کار با آن را بلد نباشند، گمان می کنند که دستگاه خراب شده  و نیاز به تعمیر شوک فریزر است.

حتی در برخی دیگر از موارد انجام آزمون و خطا در دستگاه به منظور یادگیری کار با آن نیز باعث خرابی می شود. در نتیجه، اگر بدانید که چگونه باید از این دستگاه استفاده کنید، هم احتمال خرابی کمتر خواهد شد و هم توهم خراب بودن دستگاه از بین خواهد رفت. برای مثال، ممکن است از ظروف غیر مناسب استفاده کنید و در نتیجه مواد غذایی خنک نشود. در این صورت گمان می کنید که دستگاه به مشکل خورده است، در حالی که شما طبق استانداردهای دستگاه عمل نکرده اید.

آیا تعمیر شوک فریزر از نظر اقتصادی عاقلانه است؟

قیمت خرید یک دستگاه جدید شوک فریزر، در اکثر موارد بسیار بیشتر از هزینه تعمیر آن است. به خصوص اینکه شما وقتی بخواهید یک دستگاه نو خریداری کنید، باید از میان مدل های جدید دست به انتخاب بزنید زیرا بعد از مدتی دستگاه های قدیمی دیگر عرضه نمی شوند.

در این صورت، اگر دستگاه فعلی شما از انواع قدیمی باشد، باید بودجه زیادی را صرف خرید یک دستگاه نو کنید. هر چند، امکان تعمیر شوک فریزر در مدل های قدیمی وجود دارد. شاید کمی پیدا کردن قطعات آن سخت باشد و یا شرکت آن را پشتیبانی نکند اما اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید، همیشه تعمیر دستگاه های قدیمی یک گزینه مناسب است.

از سوی دیگر، نمی توان تنها با فاکتور قدیمی و یا جدید بودن آن پیش رفت. چه بسا تعمیر یک دستگاه قدیمی هم باعث کار کردن آن به صورت بهینه نشود. در واقع، ملاک اصلی میزان خرابی دستگاه است. اگر خرابی با تعمیر شوک فریزر بر طرف می شود، به طبع خرید، هزینه بیهوده ای خواهد بود.

هر چند اگر میزان خسارت و خرابی زیاد باشد و قرار باشد بعد از تعمیر نیز دستگاه به صورت بهینه کار نکند، خرید یک دستگاه جدید گزینه بهتری است. پیشنهاد می شود که پیش از تعمیر شوک فریزر با کارشناسان مربوطه مشورت کنید. این مشورت شما را به ابعاد مختلف این دستگاه آگاه می سازد.

سخن پایانی

برای تعمیر شوک فریزر به صورت بهینه و اصولی، دانستن نکات بالا لازم است. هر چند پیشنهاد می شود تا جای ممکن با استفاده مناسب از دستگاه از خرابی آن جلوگیری کنید. اگر هم با این وجود، دستگاه نیاز به تعمیر پیدا کرد، مطمئن شوید که بودجه لازم برای آن را دارید.

در زمان خرید نیز از اصالت کالا و ارائه خدمات پس از فروش اطمینان حاصل کنید. با بهره مندی از این خدمات، در صورت نیاز به تعمیر شوک فریزر می توانید به صورت اقتصادی تر از خدمات آن ها استفاده کنید. بهره مندی از مهارت تعمیرکاران با تجربه در این زمینه، باعث افزایش طول عمر دستگاه شما می شود.

البته پیش از تعمیر شوک فریزر، اطمینان حاصل کنید که تعمیر گزینه بهتری نسبت به خرید یک دستگاه جدید است. ممکن است گاهی تعمیر نیز باعث درست شدن دستگاه به صورت صد در صدی نشود و تنها یک راه حل موقت باشد. در چنین شرایطی با هزینه هایی که بابت تعمیرات مستمر می پردازید، می توانید یک دستگاه جدید خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *