یخچال مغازه پروتئینی را بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

یخچال مغازه پروتئینی

اگر شما در زمینه عرضه مواد پروتئینی فعالیت دارید، سیستم برودتی بخش مهمی از تجهیزات کاری شما را تشکیل می دهد. هنگامی که قصد خرید یخچال مغازه پروتئینی خود را دارید، با انبوهی از انتخاب ها و دنیایی از تنوع در طراحی و عملکرد روبرو خواهید شد. مواردی که انتخاب می کنید به ویژگی های کسب و کار شما بستگی دارد؛ بنابراین یخچال مغازه پروتئینی را بر چه اساسی انتخاب می کنید؟

صنایع برودتی تکنیک سرد ایران در این مقاله نکات تخصصی برای خرید یخچال مغازه پروتئینی را خدمت شما ارائه می کند تا خرید خود را به تجربه ای سریع تر، کارآمدتر و موفق تر تبدیل کنید.

برای مغازه پروتئینی خود به چه نوع یخچال صنعتی نیاز دارید؟

هر نوع یخچال صنعتی برای اهداف بسیار خاصی طراحی شده است. انواع یخچال مغازه پروتئینی نیز بر اساس ویژگی های منحصر به فرد آن و نوع محصولی که عرضه می شود، در دسترس هستند. بنابراین دانستن نیاز ها و ویژگی های محصولاتی که عرضه می کنید تا حد زیادی در انتخاب گزینه مناسب کسب و کار شما موثر است.

یخچال مغازه پروتئینی مناسب عرضه گوشت

یخچال مغازه پروتئینی برای عرضه گوشت معمولاً به صورت ویترین باز یا بسته است، مانند یخچال پرده هوا یا یخچال کبابی که بدون یخ زدن، گوشت را در دمای حدود ۴ درجه سانتی گراد، سرد نگه می دارد. عموما مشتریان به این کیس ها دسترسی آزاد دارند.

یخچال مغازه پروتئینی مناسب عرضه مواد پروتئینی منجمد

مواد پروتئینی منجمد را می توان در فریزر های ایستاده و یا فریزر های افقی (با در های کشویی یا باز شونده) نگهداری نمود. هر دو نوع این فریزر ها به طور گسترده برای محصولات گوشتی منجمد، سبزیجات و غذاهای آماده استفاده می شوند و انتخاب آن ها عموما بر اساس فضای در دسترس و یا دکور مغازه پروتئینی صورت می گیرد.

یخچال مغازه پروتئینی مناسب عرضه مواد پروتئینی منجمد

یخچال مغازه پروتئینی مناسب عرضه سوسیس، کالباس و سایر فرآورده های پروتئینی

یخچال مغازه پروتئینی مناسب نگهداری این قبیل مواد پروتئینی بهتر است از نوع ویترینی مانند یخچال سوسیس و کالباس یا رو باز مانند یخچال پرده هوا باشد. این نوع یخچال ها مواد پروتئینی را در دمای مناسب نگه می دارند و در عین حال، دید واضح محصول را برای مشتریان فراهم می کنند.

۳ نکته ای که قبل از خرید یخچال مغازه پروتئینی باید به آن توجه کنید

 پیش از اینکه اقدام به خرید این نوع از یخچالها نمایید، نکاتی وجود دارد که توجه به آن تا حد بسیار زیادی می تواند پروسه جست و جو انتخاب گزینه مناسب را بسیار ساده نماید.

  •  بدانید به چه ظرفیتی نیاز دارید

این مدل از یخچال ها باید فضای مورد نیاز کسب و کار شما را داشته باشد، نه بیشتر، نه کمتر. این باید اولین چیزی باشد که قبل از هر چیز دیگری در نظر می گیرید. شما به فضای کافی برای ذخیره تمام مواد غذایی مورد نیاز برای شلوغ ترین ایام کاری خود نیاز دارید. اگر یخچال مغازه پروتئینی فضای کمی داشته باشد، ممکن است نتوانید تقاضای مشتری را برآورده سازید و اگر به سراغ یخچالی بروید که خیلی بزرگ است، در معرض خطر ناکارآمدی و هزینه های جاری بیشتر قرار می گیرید

  • توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه کسب و کار شما

یخچال مغازه پروتئینی که انتخاب می کنید باید برای شرایط آب و هوایی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، رتبه بندی مناسبی داشته باشد. اگر از یخچال خود در دمای معمول استفاده می کنید، یک رتبه بندی استاندارد کافی است، اما اگر یخچال مغازه پروتئینی در جایی قرار خواهد گرفت که دما اغلب می تواند بالای ۳۲ درجه باشد، به رتبه بندی متفاوتی نیاز خواهید داشت. محیطی که در آن کار می کنید را در نظر بگیرید و از متخصصین و مشاوران فروش راهنمایی بخواهید.

  • ویژگی ها و طراحی مناسب با محیط کسب و کار شما

چه نوع یخچالی نیاز دارید؟ آیا به فریزرهای ایستاده نیاز دارید یا نمونه های افقی، یخچال پرده هوا یا نمونه های ویترینی با درهای شیشه ای؟ در مورد عملکرد، مکان و نام تجاری خود فکر کنید و سپس یخچال هایی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده سازد. یخچال مغازه پروتئینی شما می بایست مناسب با دکور، طراحی مغازه و سیاست های مشتری مداری شما انتخاب بشود

یخچال مغازه پروتئینی مناسب عرضه سوسیس، کالباس و سایر فرآورده های پروتئینی

۶ نکته ای که هنگام خرید یخچال مغازه پروتئینی باید به آن توجه کنید

در هنگام خرید این سبک از یخچال ها انتخاب گزینه مناسب از بین نمونه های موجود می تواند پیچیده و دشوار باشد. صنایع برودتی تکنیک سرد ایران برای کمک به تصمیم گیری شما، راهنمای زیر را برای خرید بهترین یخچال مغازه پروتئینی ارائه نموده است.

۱)      میزان بهره وری انرژی

به دنبال یخچالی باشید که برای راندمان بالا و مصرف انرژی کم ساخته شده است. انجام این کار می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در قبض برق شما بشود. حتی اگر هزینه بیشتری را در هنگام خرید صرف نمایید، صرفه جویی طولانی مدت، هزینه اولیه را جبران می کند.

۲)     یخ زدایی خودکار

تجمع یخ در انواع این مدل یخچال ها می تواند مشکلات بزرگی در عملکرد و بهره وری انرژی ایجاد کند. یخ‌زدایی خودکار نه تنها یخچال شما را بدون یخ نگه می‌دارد، بلکه در وقت شما و کارکنانتان نیز صرفه‌جویی می‌کند.

۳)    کسب اطمینان از وضعیت عایق کاری

از آن جایی که این ویژگی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست پیشنهاد می شود این محصول نامبرده خود را از مراکز با سابقه، معتبر و خوش نام خریداری کنید. وجود این عامل تفاوت زیادی در نگهداری و کیفیت مواد غذایی ایجاد می کند و در میزان مصرف انرژی بسیار موثر است.

۴)     استفاده از استیل ضد زنگ برای ساخت بدنه یخچال

فولاد ضد زنگ بهترین ماده برای یخچال مغازه پروتئینی شماست؛ چرا که دوام بالای آن سبب صرفی جویی در هزینه تعمیر و نگهداری یخچال خواهد شد. یخچال هایی با بدنه پلاستیک فشرده و یا آلومینیوم در هنگام خرید ارزان تر هستند، اما در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما در بر خواهد داشت.

۵)      یک یخچال صنعتی با واحد کنترل دما دیجیتال بخرید

هنگام کار با مواد غذایی که مستعد فاسد شدن هستند، اطمینان از اینکه یخچال مغازه پروتئینی شما همه چیز را در دمای مناسب نگه می دارد، دشوار است. با یک واحد کنترل دما دیجیتال، می توانید اطمینان حاصل کنید که کنترل کاملی بر کل یخچال خود دارید.

۶)     مطمئن شوید گزینه انتخابی شما شامل گارانتی و خدمات پس از فروش است

حتی معتبرترین برند های یخچال صنعتی را باید به صورت دوره ای سرویس و یا تعمیر کنید. خرید یخچال مغازه پروتئینی از عرضه کنندگانی که تضمین کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می کنند تا حد زیادی می تواند خیال شما را از هزینه های نگهداری راحت نماید.

فولاد ضد زنگ بهترین ماده برای ساخت یخچال مغازه پروتئینی است

سخن آخر

اگر در صنعت نگهداری و عرضه مواد پروتئینی فعالیت دارید، مهم است که از در اختیار داشتن بهترین تجهیزات برودتی برای حفظ کیفیت و نگهداری مواد غذایی اطمینان داشته باشید. یخچال مغازه پروتئینی یکی از مهم ترین ارکان کسب و کار شما به شمار می رود و می تواند استاندارد های کاری شما را تعریف کند. تیم مهندسی مجرب ما در مجموعه صنایع برودتی تکنیک سرد ایران، نیاز های شما را از نظر کیفی و کمی، با قیمت های قابل تامل برآورده ساخته و با ارائه ضمانت نامه و خدمات پشتیبانی پس از فروش، شما را در کسب و کارتان همراهی می نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *