نحوه تعمیر یخچال رستوران

تعمیر یخچال رستوران

نحوه تعمیر یخچال رستوران

همانطور که می دانید، یخچال ها از ارکان اصلی رستوران ها تلقی می شوند و استفاده از آن ها ضروری می باشد. در برخی از موارد ممکن است یخچال ها به علل متفاوت دچار مشکلات کوچک و بزرگی شوند که البته نیز مکان پذیر خواهد بود امروز میخواهیم یکم راجب تعمیر یخجال رستوران ها صحبت کنیم و مشکلاتشون رو با شما بررسی کنیم.

چرا یخچال مواد غذایی را به درستی خنک نمی کند؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در یخچال های رستورانی رخ می دهد، عدم خنک کردن مواد غذایی است. اگر شما هم دچار چنین مشکلی شده اید و می خواهید به تعمیر یخچال رستوران خود بپردازید، می بایست نکات زیر را مد نظر تان قرار دهید.

  • بررسی دماسنج یخچال

اولین اقدامی که باید انجام دهید، بررسی دماسنج یخچال می باشد. برای بررسی میزان دمای یخچال، باید به عقربه دماسنج توجه کنید. لذا دماسنج یخچال و فریزرتان را به صورت همزمان چک کنید تا مطمئن شوید دمای یخچال ما بین ۳ تا ۴ درجه سانتی گراد و دمای فریزر ۱۵ تا ۱۸ درجه سانتی گراد باشد.

  • بررسی درب یخچال

از دیگر موضوعاتی که باید در تعمیر یخچال رستوران مورد توجه قرار دهید، بررسی درب یخچال است. برای این که بتوانید به سالم بودن درب خنک کننده خود پی ببرید، می بایست کاغذ کوچکی را ما بین درب و محصول قرار دهید و پس از بسته شدن درب به کشیدن کاغذ بپردازید. اگر کاغذ به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی خارج گردد، نشان دهنده خراب بودن درب یخچال رستوران شما است.

بررسی اجزای یخچال با مولتی متر

برای این که تعمیر یخچال رستوران خود را به درستی انجام دهید، می بایست به بررسی اتصالات برق یخچال با استفاده از مولتی متر بپردازید.

  • بررسی لوله تخلیه یخچال

همانطور که می دانید، یخچال ها دارای منافذ و لوله های تخلیه ای هستند که توسط آن ها مواد زائد دفع می گردد. برای این که بتوانید مشکل عدم خنک شدن یخچال را برطرف کنید، می بایست این منافذ و لوله ها را بررسی نمایید تا از کارکرد درست آن ها مطلع شوید.

چرا در یخچال نشتی رخ می دهد؟

  • چک کردن فیلتر آب

اولین اقدامی که باید برای تعمیر یخچال رستوران به دلیل نشتی انجام دهید، بررسی فیلتر آب آن است. باید بدانید که فیلتر اگر در جایگاه مناسب خود قرار نگیرد، می تواند باعث بروز نشتی در یخچال گردد. اگر این موضوع را مشاهده کردید، کافی است اتصالات برق را قطع نمایید و سپس فیلتر آب را به درستی جای گذاری کنید.

در برخی از موارد نیز ممکن است فیلتر به دلیل استفاده مداوم، آسیب ببیند و عملکرد مناسبی را نداشته باشد. به همین منظور در این مواقع پیشنهاد می شود تا مجددا به تهیه فیلتر آب بپردازید و تعمیر یخچال رستوران خود را به پایان برسانید.

نشتی آب از یخچال رستوران به دلیل عدم وجود تراز مناسب با سطح زمین

  • بررسی لوله های یخ ساز

در برخی از موارد، آب هایی از درون یخچال به بیرون از آن روانه می شوند که این موضوع افراد را بسیار نگران می کند. اگر چنین اتفاقی رخ داد، می بایست تمام لوله های یخ ساز و مویی یخچال مورد بررسی قرار گیرد و از سالم بودن درزگیر های آن مطمئن گردید.

  • بررسی تراز یخچال با سطح زمین

اگر متوجه نشتی اب از یخچال شدید و به دنبال راهی برای تعمیر یخچال رستوران خود بودید، کافی است تا تراز یخچال خود را با سطح زمین بررسی نمایید. دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید یخچال در سطحی شیب دار قرار گیرد، زیرا در این صورت پس از مدت زمان اندکی، نشتی آب رخ خواهد داد. پس حتما یخچال را در مکان های فاقد شیب قرار دهید تا مشکل شما سریعا رفع گردد.

چرا چراغ های یخچال فریزر روشن نمی شوند؟

در برخی از موارد ممکن است چراغ های یخچال فریزر روشن نشود و افراد به دنبال راهی برای تعمیر یخچال رستوران خود باشند. در این مواقع کافی است که اتصالات لامپ ها و محکم بودن آن ها کاملا بررسی گردد و در صورت خرابی، یک لامپ مشابه تهیه و جای گذاری گردد.

چرا با وجود چراغ های روشن، یخچال به درستی کار نمی کند؟

  • بررسی عقربه دماسنج

اگر احساس می کنید یخچال تان به درستی کار نمی کند، باید در ابتدا به بررسی عقربه دماسنج داخل آن بپردازید. عقربه دماسنج را کمی بچرخانید، اگر حرارتی را در آن حس کردید، باید مطمئن شوید که یخچال شما سالم و فاقد هر گونه خرابی می باشد.

  • بررسی گردش جریان هوا

اگر می خواهید به تعمیر یخچال رستوران خود بپردازید، می بایست گردش جریان هوا را در یخچال خود بررسی نمایید. برای این کار کافی است فاصله های یخچال را از اطراف بسنجید و مطمئن شوید یخچال از دیواره های کناری تنها سه اینچ و از بالا یک اینچ فاصله دارد.

عملکرد مناسب یخچال با تمیز نمودن کوئل کندانسور

  • تمیز نمودن کوئل کندانسور

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، تمیز نمودن کوئل کندانسور در تعمیر یخچال رستوران است. این اقدام سبب می گردد تا یخچال عملکرد مناسب تری را در پی داشته باشد و رضایت افراد را به دست آورد.

چرا در یخچال یخ جمع می شود؟

همانطور که می دانید، بسیاری از یخچال های صنعتی و تجاری درون شان یخ جمع می شود و یا به عبارت دیگر یخ می زنند. برای این که بتوانید این موضوع را رفع نمایید، کافی است تا به فن اواپراتور یخچال سر بزنید. پس از قطع اتصالات برق برای تعمیر یخچال رستوران، باید کویل های اواپراتور را بررسی نمایید و به تمیز کردن آن ها بپردازید.

سخن پایانی

تا کنون متوجه شدیم که یخچال های رستوران می توانند در اثر عوامل متعدد و گوناگونی آسیب ببینند و مشکلاتی را ایجاد نمایند. لذا زمانی که متوجه عملکرد نادرست یخچال شدید، با عیب یابی اصولی به تعمیر یخچال رستوران خود بپردازید.

برای ثبت سفارش و تعمیر یخچال رستوران شما میتوانید با ما با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۹۴۴۵ تماس حاصل فرمایید.

شرکت تکنیک سرد تولید کننده و تعمیر کننده انواع یخچال های قنادی ، یخچال و فریزرهای صنعتی و رستورانی ، شوک فریز و… میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *