تعمیر یخچال ویترینی

تعمیر یخچال ویترینی

سرویس مرتب و تعمیر یخچال ویترینی به صورت اصولی و تخصصی سبب صرفه جویی هزینه سردسازی در کسب و کار ها می شود.تجهیزات تبرید تجاری یکی از اجزای ثابت برخی از کسب و کار ها هستند؛ به نحوی که پایداری برخی مشاغل به درست کار کردن یخچال ویترینی آن ها وابسته است. سرویس های ماهیانه و سه ماهه و انجام به موقع تعمیر یخچال ویترینی عاملی است که می تواند دوام و پایداری این کسب و کار ها را تضمین کند.

تنوع سیستم های تبرید ویترینی بسیار زیاد است، از نمونه های کوچک و جمع و جور گرفته تا آن هایی که برای نگهداری کندانسور و اواپراتور به اتاقک مجزا نیاز دارند. از یخچال های ویترینی به طور گسترده در سوپرمارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران ها، کافه ها و حتی با برخی امکانات خاص در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها نیز استفاده می شود. با توجه به این که این مشاغل عمدتا با مواد فسادپذیر سر و کار دارند، عدم رسیدگی به موقع و انجام اصولی تعمیر یخچال ویترینی ممکن است سبب هدر رفت سرمایه هنگفتی بشود.

علاوه بر مورد فوق، گاهی بروز ایراد های جزئی در عملکرد این سیستم های تبرید باعث افزایش مصرف انرژی و در نتیجه افزایش هزینه نگهداری سیستم های سرد سازی می شود. این چنین مواردی تنها توسط متخصصین و تکنسین های تعمیر یخچال ویترینی قابل تشخیص است؛ از این رو سرویس های زمان بندی شده می تواند از انجام هزینه مذکور جلوگیری کند.

در چه مواقعی تعمیر یخچال ویترینی و یا ترمیم آن ضرورت پیدا می کند؟

باید توجه داشت که سیستم های تبرید صنعتی هرچقدر هم که با کیفیت و از برند های معتبر باشند، درست مانند هر وسیله مصرفی دیگری در نهایت روزی برای عیب یابی و رفع نقص به یک کارشناس تعمیر یخچال ویترینی نیاز پیدا خواهند کرد. بنابراین اگر از چنین سیستم هایی در کسب و کار خود استفاده می کنید حتما مطالب ارائه شده را مطالعه بفرمایید تا در صورت لزوم، آشنایی لازم با پروسه انجام تعمیر یخچال ویترینی را داشته باشید.

در ادامه مواردی را ملاحظه می کنید که در صورت بروز هرکدام از آن ها می بایست سریعا اقدامات لازم را انجام دهید تا از افزایش هزینه مصرف انرژی و یا فساد مواد نگهداری شده جلوگیری گردد. برخی از این موارد توسط افراد عادی قابل انجام است؛ اما برخی دیگر نیاز به تجهیزات خاص و رسیدگی توسط یک کارشناس تعمیر یخچال ویترینی دارد.

تعمیرات کندانسور یک سیستم تبریدی صنعتی

به طور کلی سرویس ها و تعمیراتی که توسط خود فرد می تواند صورت پذیرد شامل بررسی سیستم تامین انرژی، کنترل ها، کویل های کندانسور (سه ماه یکبار) و سایر قسمت های خارج از سیستم هرمتیک و مهر و موم شده سیستم تبرید است. اگر تجهیزات لازم برای انجام سرویس ها و تعمیر یخچال ویترینی را در اختیار ندارید و یا ایراد ها ناشی از مناطق مهر و موم شده است پیش از انجام هر کاری حتما با یک متخصص تماس بگیرید.

یخچال به طور مداوم و یکسره کار می کند

اگر یخچال نتواند دما را به نقطه تنظیم شده ترموستات برساند به طور مداوم و بدون خاموشی کار می کند. این شرایط در پی بروز عوامل زیر رخ می دهد.

 • درب یخچال ویترینی درست بسته نمی شود یا مکررا باز و بسته می شود.
 • کویل های کندانسور نیاز به تمیز کردن دارند.
 • جریان هوای سرد داخل یخچال مسدود شده است.
 • مبرد آن به سبب بروز نشتی کم شده است.
 • قطعات سیستم یخ زدایی دچار نقص شده اند.
 • کنترلر های تنظیم سرما از کار افتاده است.

پیش از تماس با کارشناس تعمیر یخچال ویترینی، واشر درب ها و کویل کندانسور را چک کنید. اگر ایراد از این مناطق باشد خودتان قادر به انجام سرویس ها هستید. برای بررسی واشر درب ها می توانید از یک کارت ویزیت استفاده کنید. کارت را بین درب و بدنه قرار دهید و دور تا دور مناطق واشر شده بگردانید تا مطمئن شوید واشر مناطق اطراف کارت، عمل آب بندی را به درستی انجام می دهند. در صورتی که ایراد از واشر درب ها باشد، حتما با مشورت متخصص تعمیر یخچال ویترینی واشر مناسب یخچال خود را تهیه نمایید.

برای تمیز کردن کویل کندانسور هم می توانید برق یخچال را قطع کنید و با کمک یک برس مویی سفت و جارو برقی یا پمپ هوا نسبت به پاکسازی این منطقه اقدام کنید.

برای سایر موارد حتما با یک تکنسین تعمیر یخچال ویترینی تماس بگیرید.

مواقعی که یخچال به طور کامل از کار می افتد

ابتدا قدرت الکتریکی آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که یخچال به یک پریز برقی که برق را دریافت می کند وصل شده است (لامپ کار یا تستر مدار خروجی را به برق وصل کنید). اگر پریز کار نمی کند، قطع کننده مدار یا فیوز سوخته را بررسی کنید. سپس مطمئن شوید که کنترل سرما به درستی تنظیم شده است. در  صورت لزوم برای این کار طی تماس تلفنی از متخصص تعمیر یخچال ویترینی کمک بگیرید.

اگر متوجه شدید که یخچال به پریز برق وصل شده است و کنترل سرما به طور مناسب تنظیم شده است، درب را بسته بگذارید تا هوای سرد حفظ شود و با کارشناس تعمیر یخچال ویترینی تماس بگیرید.

مشکلات ناشی از بوی بد یخچال ویترینی

اگر یخچال شما بوی بدی می دهد، بعد از اینکه همه مواد غذایی مشکوک را خارج کردید، آن را از برق بکشید، طبقه ها را برداشته و با آب و صابون بشویید؛ سپس داخل یخچال را با محلولی از جوش شیرین حل شده در آب گرم گندزدایی کنید.

اگر باز هم بو از بین نرفت، چند بریکت زغال چوب را در کاسه های کم عمق قرار داده و آن ها را در طبقه های داخل یخچال بگذارید تا بوها را جذب کنند. این مشکل را خودتان، بدون نیاز به حضور تکنسین تعمیر یخچال ویترینی می توانید مدیریت کنید.

سر و صدای زیاد یخچال ویترینی

سرو صدای غیر عادی یخچال ویترینی دلایل متعددی می تواند داشته باشد. ممکن است به سبب تنظیم نبودن پایه های یخچال، در هنگام شروع به کار فن، لرزش شدید و صدای ناشی از آن رخ دهد. اگر به موقع در پی رفع آن نباشید لرزش ها شدید تر شده و به سایر قسمت های یخچال ویترینی آسیب می زند.

در صورت تنظیم بودن پایه ها و یا شل نبودن قطعات بدنه یخچال ممکن است خرابی کمپرسور و یا فرسودگی فن عامل ایجاد صدا ها باشد که در این صورت قطعا به یک متخصص تعمیر یخچال ویترینی نیاز خواهید داشت.

تعمیرات مربوط به فن یک یخچال ویترینی

ویژگی های موثر در انتخاب یک متخصص تعمیر یخچال ویترینی

 • افرادی را انتخاب کنید که آموزش عملی و تجربه کافی تعمیر یخچال ویترینی را دارند و همچنین دوره های آموزشی فنی در مورد تبرید و فن‌آوری‌ های برند های مختلف را طی نموده اند.
 • برای سرویس و تعمیر یخچال ویترینی به سراغ افرادی بروید که یک برنامه منظم برای بررسی و انجام سرویس های دوره ای خدمت شما ارائه می کنند. انجام سرویس های دوره ای تا حد زیادی از بروز هزینه های خرابی ناگهانی و ضرر های ناشی از آن جلوگیری می کند.
 • آشنایی با تکنولوژی های روز و همگام با پیشرفت های صنایع تبرید یکی از عوامل موثر در انتخاب متخصص تعمیر یخچال ویترینی است.
 • افرادی را انتخاب کنید که با ساختار کلی انواع سیستم های تبرید و برند های متفاوت آشنایی دارند.
 • انتخاب افرادی که ارتباط نزدیکی با تولید کنندگان سیستم های تبرید و تامین کنندگان قطعات دارند تا حد زیادی می تواند زمان تعمیر یخچال ویترینی شما را کاهش دهد.
 • افرادی را انتخاب کنید که از تجهیزات کامل بهره می برند و همواره قطعات پرمصرف را همراه خود دارند.

جمع بندی نهایی

بسیاری از مشکلات پیش آمده برای یخچال های ویترینی با انجام سرویس ها و چکاپ های دوره ای قابل پیشگیری است و برخی از این مشکلات توسط صاحبان مشاغل می تواند مدیریت شود. اما در صورتی که ایراد مربوطه فراتر از توانایی شماست یا اینکه به تجهیزات خاصی نیاز دارد و در مناطق خارج از دسترس قرار گرفته است بهتر است قبل از این که خودتان دست به کار شوید، حتما با یک متخصص تعمیر یخچال ویترینی تماس بگیرید. در این مقاله ویژگی های مطلوب برای انتخاب کارشناس تعمیر یخچال ویترینی ذکر شده است که با بهره گیری از آن می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای ثبت سفارش و تعمیر یخچال رستوران شما میتوانید با ما با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۹۴۴۵ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *