تعمیر یخچال قنادی

تعمیر یخچال قنادی

تعمیر یخچال قنادی

این که یخچال یک قنادی یا کافه در تمام طول سال وضعیت مناسبی را به لحاظ دمایی فراهم کند، برای ادامه فعالیت و سود آوری این کسب و کار ها حیاتی است. به همان اندازه که مراقبت و نگهداری از یخچال در حفظ وضعیت مطلوب شیرینی جات اهمیت دارد، تشخیص زمان صحیح برای تعمیر یخچال قنادی نیز امری ضروری می باشد. با توجه به نرخ فساد پذیری بالای مواد خوراکی که معمولا در یخچال کافه ها و قنادی ها نگهداری می شود، حتی یک روز تاخیر در تعمیر یخچال قنادی علاوه بر هزینه های سرویس و تعمیر، ضرر ناشی از دور ریخت مواد خوراکی را نیز به همراه خواهد داشت.

حتی دستگاه های تبرید با برند های معتبر نیز به سرویس های دوره ای و گاها تعمیرات نیاز پیدا می کنند. بنابراین رعایت نکات مربوط به نگهداری، سرویس و تعمیر یخچال قنادی بسیار حائز اهمیت است. در ادامه نکات مفیدی که به منظور حفظ عملکرد بهینه یخچال های قنادی، می بایست به طور مداوم و در تمام طول سال مد نظر قرار داد را خدمت شما ارائه نمودیم.

نکات کلیدی در خصوص سرویس های دوره ای و منظم یخچال قنادی

انجام مواردی که در ادامه ملاحظه می کنید به شما کمک می کند تا ضمن حفظ کیفیت و پایداری محصولات قنادی خود، مدت طولانی تری را بدون نیاز به تعمیر یخچال قنادی سپری نمایید.

فضای داخلی و خارجی یخچال قنادی را به طور مداوم تمیز کنید

سعی کنید تمیز کردن واحد تبرید خود را به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار برنامه ریزی کنید. با خارج کردن مواد غذایی می توان فضای داخلی را پاک سازی نمود. نمای بیرونی یخچال نیز می بایست به طور منظم تمیز شود. در هنگام استفاده از مواد شوینده، به کار بردن محلول هایی که مناسب پاکسازی فولاد ضد زنگ هستند بسیار اهمیت دارد. از به کار بردن اسکرابر ها یا اسفنج های ساینده و همچنین پاک کننده های کلر دار خودداری کنید. بدنه سالم یخچال مدت طولانی تری شما را در برابر هزینه های مربوط به تعمیر یخچال قنادی مصون می دارد.

یخچال مناسب کیک

سیم پیچ کندانسور را به طور منظم تمیز کنید

افراد متخصص در تعمیر یخچال قنادی اغلب توصیه می کنند که بازه زمانی سه ماه یک بار، برای پاکسازی کویل کندانسور در پایداری سلامت یخچال موثر است. اگر کویل کندانسور کثیف باشد یا گرد و غبار آن را مسدود کرده باشد حفظ دما دشوار می شود؛ در نتیجه در اثر گرمای بیش از حد قطعات، مشکلات ثانویه پدید می آید.

برای این کار حتما می بایست برق یخچال را قطع کنید و با کمک یک برس مویی سفت و جارو برقی یا پمپ هوا نسبت به پاکسازی این منطقه اقدام کنید. در صورت مشاهده نقص یا آسیب در ساختار کندانسور، پیش از انجام هر کاری حتما با متخصص تعمیر یخچال قنادی مشورت نمایید.

ناحیه کویل اواپراتور را به طور منظم بررسی کنید

همانند کویل کندانسور، کویل اواپراتور نیز یک جزء حیاتی برای یخچال تجاری است و وظیفه جذب گرما را هنگام عبور هوای گرم از سیستم تبرید بر عهده دارد. تمیز بودن این ناحیه و مسدود نکردن جریان هوای آن، تعمیر یخچال قنادی را به تاخیر می اندازد.

واشرها و نحوه بسته شدن در ها را دائما چک کنید

واشر درب برای هر واحد تبرید تجاری از جمله یخچال قنادی ضروری است. هر نوع شکاف یا ترک می تواند از بسته شدن درب جلوگیری کند و باعث خروج هوای خنک از داخل یخچال شود. اگر واشر شکسته است، مطمئن شوید که آن را با توصیه متخصص تعمیر یخچال قنادی و مطابق با نمونه ای که مناسب یخچال شما است، تعویض می کنید.

فیلترهای هوا را به صورت مرتب چک کنید

گرد و غبار محیط می تواند سبب انسداد فیلتر هوا و در نتیجه عدم تهویه مناسب در یخچال قنادی شما بشود. با توجه به اینکه قنادی ها کمتر در معرض چربی و روغن سرخ کن ها قرار دارند، پاکسازی فیلتر های هوا با استفاده از جاروبرقی چندان کار سختی نیست؛ اما اگر برای بار نخست قصد انجام آن را دارید از تکنسین تعمیر یخچال قنادی مشورت بگیرید.

لوله های تخلیه را به طور معمول تمیز کنید

کثیفی بیش از حد نیز می تواند باعث گرفتگی لوله های تخلیه شود. سعی کنید هر دو ماه یکبار این لوله ها را بررسی و از انسداد آن جلوگیری نمایید. انسداد لوله های یخچال قنادی، باعث سرریزی در سیستم یخ زدایی و نشت آن می شود. لکه های کلسیم یا آب در قسمت بیرونی لوله ها را با آب و صابون تمیز کنید تا از استهلاک آن ها و در نهایت تعمیر یخچال قنادی در آینده جلوگیری کرده باشید.

واحد تبرید خود را خشک نگه دارید

هر مایعی را که روی قفسه یا سطح یخچال قنادی شما جمع شده است را حتما پاک نمایید. رطوبت بیش از حد می تواند باعث یخ زدن یخچال قنادی به مرور زمان شود. شما نه تنها باید فورا نشت ها را تمیز کنید، بلکه باید حداقل هفته ای یک بار تجمع رطوبت را نیز بررسی نمایید. رعایت این مورد نیز می تواند در به تاخیر انداختن تعمیر یخچال قنادی موثر باشد.

مشکلات و عیب یابی یخچال های قنادی و کافه ها

در صورتی که یخچال قنادی شما به طور ناگهانی متوقف شد و کار نکرد، توصیه می شود ابتدا منبع تغذیه و کابل و پریز برق، فیوز ها و قطع کننده مدار را چک نمایید، اگر موفق به یافتن نقصان نشدید از یک مهندس تعمیر یخچال قنادی کمک بگیرید تا آن ها با خیال راحت بررسی های فنی را انجام دهند.

اگر یخچال قنادی شما روشن است اما دما را در حد تعیین شده نگه نمی دارد، می توانید با بررسی مهر و موم واشر در ها، وضعیت انسداد فن و کویل های کندانسور و یا تعویض ترموستات معیوب، نسبت به رفع این مورد اقدام نمایید.

برخی مواقع ممکن است معیوب بودن موتور فن اواپراتور در مجموعه دمپر، سبب سرمای بیش از حد سیستم تبرید شما بشود که رفع این مورد حتما می بایست توسط یک تکنسین تعمیر یخچال قنادی انجام پذیرد.

سخن نهایی

تعمیر یخچال قنادی و یا به طور کل هر گونه سیستم تبریدی بیش از آنچه که به نظر می رسد تخصصی است و حتما می بایست توسط افراد با تجربه و آشنا به مسائل فنی سیستم های تبرید صنعتی انجام پذیرد. تلاش کنید مراقبت های شما در حد سرویس های دوره ای و رعایت نکات مربوط به نگهداری یخچال باقی بماند و در صورت بروز هرگونه مسئله فنی، بدون انجام اقدامات اضافی، کارشناس تعمیر یخچال قنادی را مطلع سازید، در غیر این صورت ممکن است با آسیب های جدی به یخچال صنعتی و یا خطرات جانی مواجه شوید.

برای ثبت سفارش و خرید یخچال های قنادی شما میتوانید با ما با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۹۴۴۵ تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *